Wyszukiwarka

 

informacje o firmie

 

Siedziba Zarządu:

Järvevana tee 9-40

11314 Tallinn

Estonia

tel. +372 602 7780

tel. +48 12 3071599

TIN / Ariregister nr 14617750

VAT: EE102234350

 

RESBUD SE
Oddział w Polsce

Zielna 20, 32-085

Modlniczka k. Krakowa

NIP: 1060007584

tel.: +48 12 3071599


Spółka notowana na GPW w Warszawie

 

Kapitał Akcyjny 26 028 229 EUR
Kapitał Akcyjny opłacony w całości

 

Komunikaty prasowe

 

Zmiany w składzie Zarządu RESBUD SE

2021.04.27

Zmiany w składzie Zarządu RESBUD SE

 

24 kwietnia br. Rada Nadzorcza RESBUD SE powołała Krzysztof Długosza na stanowisko Prezesa Zarządu Spółki. To przedsiębiorca z wieloletnim doświadczeniem w budowie wartości i rozwoju spółek z branży budowlanej. Jednocześnie do Zarządu Spółki dołączyła Joanna Dyja - menadżer z doświadczeniem we współpracy z  instytucjami finansowymi. Od dnia 26 kwietnia 2021 roku Zarząd RESBUD SE będzie składał się z dwóch członków. Pan Krzysztof Długosz będzie odpowiedzialny za działalność operacyjną holdingu, natomiast Pani Joanna Dyja za działalność finansowo-organizacyjną.

Zmiany w Zarządzie RESBUD SE są kolejnym elementem trwającego procesu transformacji Spółki w nowoczesny, dynamicznie rozwijający się europejski holding. W ramach prowadzonej zmiany modelu biznesowego, RESBUD SE w lutym br. objęła 100% udziałów w spółkach Uniwersim sp. z o.o., Conpol sp. z o.o. oraz Energokomplekt OOO.

Wierzę, że doświadczenie oraz know-how nowych spółek zostaną przez nas wykorzystane do uwolnienia ich pełnego potencjału. Wraz z przejęciem firm Conpol sp. z o.o., Uniwersim sp. z o.o. oraz Energokomplekt OOO, RESBUD SE pozyskała m.in. wysoko wyspecjalizowaną kadrę pracowniczą – w tym inżynierów i techników, którzy pracowali przy skomplikowanych i prestiżowych realizacjach w kraju i za granicą. Chcemy, by RESBUD SE stał się znaczącym w Europie Środkowo-Wschodniej generalnym wykonawcą projektów z zakresu budownictwa, inżynierii lądowej oraz rozwoju sieci energetycznych, poprzez swoje kompleksowe realizacje - mówi Krzysztof Długosz, Prezes Zarządu RESBUD SE.

Krzysztof Długosz to menedżer o bardzo dużym doświadczeniu i z praktycznym podejściem do wyzwań i zagadnień. Swoją wiedzę i doświadczenie zawodowe ugruntowywał w trakcie wieloletniej współpracy z międzynarodowymi korporacjami i przedsiębiorstwami. Kierował między innymi spółką odpowiedzialną za realizację prac budowlanych przy budowie terminala D na lotnisku Boryspol w Kijowie. Zarządzał również firmą będącą partnerem przy budowie linii energetyczno-przesyłowej 220V, "Komsomolskaya – Selikhino – Vanino".

W Polsce, zbudowane przez niego spółki uczestniczyły w prestiżowym projekcie rozbudowy i przebudowy terminalu pasażerskiego - MPL im. Jana Pawła II (Kraków - Balice), a także w budowie odcinka drogi S3 Jawor, węzła autostrady A1 Blachownia, obwodnicy S11 Szczecinek, przebudowie układów torowych odcinka Wrocław – Poznań oraz w pracach budowlanych na odcinku kolejowym Kraków Mydlniki-Kraków Główny.

Joanna Dyja, absolwentka Akademii Ekonomicznej w Katowicach (wydział przemysłu) oraz Akademii Ekonomicznej w Krakowie (Szkoła Przedsiębiorczości i Zarządzania, studium podyplomowe – bankowość), jest związana zawodowo z sektorem bankowym i finansowym od 1992 roku.

W latach 2009-2019 była Prezesem Zarządu Amathus TFI S.A., prywatnego towarzystwa funduszy inwestycyjnych, które zarządza aktywami o łącznej wartości kilkuset milionów PLN. W latach 2015-2018, współwłaściciel spółki Ventus sp. z o.o., zajmującej się pozyskiwaniem dotacji unijnych na przedsięwzięcia energooszczędne, proekologiczne lub innowacyjne. Wcześniej pracowała m.in. w: Xelion Doradcy Finansowi (2006-2009, jako Team Leader), Deutsche Bank PBC (2003-2006, jako Manager w Departamencie Zarządzania Sprzedażą), Deutsche Bank 24 (2001-2003, jako Dyrektor Regionalny oraz Dyrektor Oddziału) i Banku Współpracy Regionalnej S.A. Kraków (1992-2001, m.in. jako Dyrektor Oddziału).

W dniu 22 kwietnia rezygnację ze stanowiska Członka Zarządu RESBUD SE złożył Jarosław Gerard Podolski, który był związany ze Spółką od początku 2020 roku., a jego zadaniem była budowa holdingu. Po przejęciu udziałów w spółkach Conpol sp. z o.o., Uniwersim sp. z o.o. oraz Energokomplekt OOO, pierwszy z etapów budowy nowej struktury RESBUD SE został sfinalizowany, w związku z czym rezygnacja Jarosława Gerarda Podolskiego była naturalnym zakończeniem procesu transformacji Spółki w nowoczesny i dynamicznie rozwijający się europejski holding.

 

Kontakt dla mediów:

Kontakt IR:

 

O Spółce

RESBUD SE to nowoczesny, dynamicznie rozwijający się europejski holding, działający na rynku budownictwa, energetyki i inżynierii lądowej, a także produkcji, logistyki oraz dostaw materiałów dla sektora budowlanego i energetycznego. Spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od września 2007 roku. Łączy nowoczesne podejście do biznesu z 70-letnim doświadczeniem w przemyśle budowlanym.

Wchodzące w skład jego portfolio inwestycyjnego spółki (Energokomplekt OOO, Conpol sp. z o.o. oraz Uniwersim sp. z o.o.) zajmują się przede wszystkim: budową obiektów inżynierii lądowej na traktach drogowych i kolejowych, wznoszeniem konstrukcji żelbetowych, robotami budowlanymi, inżynierią lądową, produkcją mas bitumicznych i betonów, a także dostawą materiałów i sprzętu dla dużych inwestycji infrastrukturalnych, w tym urządzeń do budowy oraz modernizacji instalacji energetycznych.

Pliki do pobrania


Dynamiczny start RESBUD S.A. w nowy sezon budowlany 2010.

2010.03.04

Zarząd RESBUD S.A. dynamicznie buduje portfel na rok bieżący i przyszły.
W dniu 24.02.2010 r. podpisał umowę dot. budowy hali sportowej w Ustrzykach Górnych (wartość 10.259.462,19 zł brutto). W dniu 03.03.2010 r. podpisana została kolejna umowa znacząca: rozbudowa z przebudową budynku szkoły podstawowej
nr 1 w Przysietnicy – Gm. Brzozów (wartość: 11.790.771,17 zł brutto)...

 


 

Konsorcjum ABM SOLID i RESBUD SA zbudują halę widowiskowo-sportową 

Wspólny projekt spółek z Grupy w Bochni

Tarnów i Rzeszów 2008.11.25


Konsorcjum ABM SOLID oraz RESBUD podpisało kontrakt na budowę hali sportowo-widowiskowej w Bochni. Spółki giełdowe należące do jednej Grupy Kapitałowej otrzymają za realizację projektu 11,4 mln zł netto. 
 

ABM Wschód: pierwszy kontrakt o wartości ponad 55 mln EUR 

Największy kontrakt w historii Grupy ABM Solid

Tarnów i Rzeszów 2008.09.15


Spółka ABM Wschód (należy do giełdowych ABM Solid i Resbud, tworzących jedną grupę kapitałową) podpisała umowę dotyczącą wykonania wielopiętrowego kompleksu naukowo-dydaktycznego wraz z hotelem w Kijowie na Ukrainie. Wynagrodzenie spółki wynosi 55,2 mln EUR brutto (około 185 mln zł). To pierwszy kontrakt, zawiązanej w czerwcu br. spółki, której celem jest ekspansja grupy ABM Solid na rynkach wschodnich.
 

ABM SOLID I RESBUD RUSZAJĄ NA WSCHÓD

Wspólny projekt spółek z Grupy Kapitałowej

Tarnów i Rzeszów 2008.06.16


ABM SOLID i RESBUD, firmy budowlane należące do jednej Grupy Kapitałowej, zawiązały spółkę ABM WSCHÓD. Będzie ona odpowiedzialna za realizację projektów budowlanych w Europie Wschodniej.
 

GRUPA ABM SOLID PUBLIKUJE PROGNOZY FINANSOWE NA 2008 r.

Warszawa 2008.03.18


Grupa Kapitałowa ABM SOLID prognozuje osiągnięcie ponad 400 mln zł przychodów w 2008 r. To o ponad 70% więcej niż rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniesie 20,6 mln zł co oznacza wzrost o ponad 140%. Zysk netto zwiększy się o 70% do 15,1 mln zł.
 

RESBUD MA KOLEJNY KONTRAKT

POWRÓT DO ... RZESZOWA

Rzeszów 2008.03.11


Spółka budowlana Resbud podpisała umowę z firmą Corpores z Rzeszowa. Firma otrzyma 3,8 mln zł za prace związane z budową bloku mieszkalnego w stanie surowym otwartym. To pierwszy od lat tak znaczący kontrakt na rodzimym rynku czyli Podkarpaciu.
 

RESBUD BUDUJE WE WROCŁAWIU

Rzeszów 2008.02.15

Spółka budowlana Resbud podpisała umowę z Towarzystwem Budownictwa Społecznego „Wygodne Mieszkanie” we Wrocławiu.

Przeczytaj cały komunikat


RESBUD MA ZNACZĄCY KONTRAKT

Rzeszów 2008.02.12

Spółka budowlana Resbud podpisała znaczącą umowę z firmą Drimex-Bud. Jej wartość wynosi 15,3 mln zł brutto. Giełdowa spółka zbuduje mieszkania w Warszawie.

 

 Przeczytaj cały komunikat


Resbud.pl, e-mail: resbud@resbud.pl